Labirynt Park Łeba - atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi

zajęcia grupowe z animatorem

Oferta przeznaczona dla grup zorganizowanych odwiedzających nasz park

INWAZJA MINIONKÓW

INWAZJA MINIONKÓW Zabawy z animatorem przed wejściem do labiryntu
- podział na podgrupy

Pokonanie Minionkowych przeszkód

- Minionkowy labirynt
polega na zbudowaniu przez grupę labiryntu ze schematu ,labirynt budowany jest z klocków Minionkowych w taki sposób aby potem przy dotknięciu pierwszego klocka przewróciły się wszystkie Minionkowe klocki.

- Minionkowe Kręgle
Kręgle Minionkowe to klocki Minionki zwycięża grupa która zbije największą ilość kręgli Minionkowych

Bieg przez slalom Minionkowy
Pokonanie slalomu Minionkowego to kolejne zadanie punktowane. Pozbieranie wszystkich Minionkowych klocków na czas , to ostatnie zadanie przed wejściem do labiryntu.

Zadania w Labiryncie

Każda z grup musi odnaleźć jak najwięcej bananowych tabliczek i na kartce napisać znaczenie słowa które widnieje na tabliczce np. banana - jedzenie ( czyli tłumaczenie języka Mionionkow na nasze) zadania punktowane.

Bello - cześć
stopa - dość
ditto - przepraszam
para tu - dla ciebie
bigbos- szef
pwede na - zaczynamy
kan pai - na zdrowie
mazal tow - brawo
muak muak - pocałunek
bidobidobido - pożar
baboi - zabawka
bable - jabłko
banana - jedzenie
luk at tu - spójrz na siebie

Po wyjściu z labiryntu każda z grup musi w ciągu kilku minut nauczyć się kroków do tańca Minionków i zatańczyć zdobywając kolejne a zarazem ostatnie punkty . Drużyna zwycięska otrzymuje order Minionka .

POKEMONY

POKEMONY Zabawy przed wejsciem do labiryntu
- podział na podgrupy
- wybór kapitana
- nazwa grupy
- rywalizacja miedzy grupami o punkty
- KAPITANOWIE

Na początku tej zabawy prowadzący mówi do uczestników: ” Jesteście wszyscy dużymi zwierzętami drapieżnymi, jak na przykład lwy lub tygrysy” mówi dalej „jesteście królami POKEMONÓW i żyjecie na tym terenie na wolności, ale macie dwóch wrogów: KAPITANÓW DRUŻYN PRZECIWNYCH wyruszają oni obaj jednocześnie na polowanie i spróbują was ustrzelić”
– czyli dotknąć ręką TEN Z POKEMONÓW, któy zostanie „złapany - dotkniety reką”, przechodzi na stronę kapitana który go dotknął , i udaje się razem z nim na dalsze polowanie
– jakie były dwa ostatnie pokemony, które przeżyły na wolności? (bez oszukiwania)
– kto osiągnął większy sukces: który z kapitanów?

Pokeball

Piłki z Pokemonów dzielimy na dwie/trzy/cztery równe części i dajemy kapitanom grupy, którzy robią walkę pokemonów między sobą. Ustalają razem ze swoimi grupami moc danego pokemona, np., władanie siłami wody, powietrza, ognia, ziemi, nadprzyrodzona siła lub władanie lodem. Tu dzieci wykazują się własną kreatywnością)… Woda wygrywa nad ogniem , ale przegrywa z lodem.

Wprowadzenie do labiryntu

Po wykonaniu wszystkich zadan jakie przygotowalismy dla uczestnikow przed labiryntem czas na przygode w labiryncie , gdzie na uczestników nie tylko czeka pokonanie czterech baz ale również łapanie Pokemonów , które przed uczestnikami schowali w labiryncie animatorzy . Za każdego złapanego ( znalezionego Pokemona) grupa otzymuje punkt , wszystkie Pokemony znalezione grupa musi zabrac ze soba aby oddac animatorom po wyjsciu z labiryntu.

Zabawy grup po wyjsciu z labiryntu

Na uczestników zabawy czekają kolejne zadania aby wykazac sie sprawnością i odpowiednią współpracą w grupie.

Pikaczu

Zastęp siada w koło i każdy po kolei wypowiada kolejne liczby w bardzo szybkim tempie , Na kogo wypadnie liczba podzielna przez 7 lub zakończona na 7, zamiast niej mówi „Pikaczu”. Kto się pomyli, odpada.

BURZLIWE DZIEJE PIRATA RABARBARA

Niepokorny marynarz Rabarbar zbuntował się przeciw Kapitanowi Octowi, uciekł ze statku "Kaczy Kuper" i postanowił zostać piratem. Powrócił do swej żony Barbary, wkrótce doczekał się synka Krztynka. Najchętniej czas spędzałby na spaniu, paleniu fajki nabitej grochowinami z pieprzem, oraz jedzeniu ukochanej grochówki. Jednak jak przystało na pirata musiał od czasu do czasu wyprawić się w rejs, a każda jego wyprawa obfitowała w barwne przygody. Zapraszamy was w świat przygód pirata Rabarbara, to właśnie podczas tej zabawy możecie poczuć się i zostać prawdziwymi piratami.

Rekwizyty

Plan zabawy:

ZADANIA CZEKAJĄCE NA UCZESTNIKÓW ZABAWY

W każdym etapie na uczetników czeka zadanie zanim dotrą od wieży widokowej. Zadania są jednakowe dla wszystkich grup.

PYTANIA KTÓRE Są UKRYTE DLA UCZESTNIKÓW

W każdym z etapów na uczestników czekają po dwa pytania zanim dotrą do wieży widokowej (zabawa podzielona na cztery etapy plus meta)

LABIRYNT Harrego Pottera – Czara Ognia

Przenieś się w czarodziejski świat. Dla fanów przygód Harrego Pottera przygotowaliśmy coś specjalnego. Poczuj się jak uczestnik Turnieju Trójmagicznego i zdobądź Złoty Puchar.

ŚLADAMI KASZUB

"Kraina piękniejsza od innych, powstanie Kaszub i ich Historia”

Potrzebne rekwizyty:

Scenariusz animacji

magiczny ogród gier

Nazwy gier

Program

Rozszerzenie programu